Z A P R O S Z E N I E

X Ogólnopolski Konkurs „Kuchnia Polska na Mazowszu 2018”

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Szanowni Nauczyciele, Drodzy Uczniowie!
Zespół Szkół Spożywczo - Gastronomicznych oraz firma Stalgast
serdecznie zapraszają do udziału
w X Ogólnopolskim Konkursie Gastronomicznym „Kuchnia Polska na Mazowszu 2018”,
który odbędzie się

w dniu 16 listopada 2018 r.

w Zespole Szkół Spożywczo-Gastronomicznych w Warszawie  przy ul. Komorskiej 17/23.

Celem konkursu jest kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o polskiej kulturze, polskiej tradycji kulinarnej, propagowanie Mazowsza i jego dziedzictwa kulinarnego.
Tegoroczny, jubileuszowy Konkurs Gastronomiczny będzie wyjątkowy, wzbogacony o dodatkowe konkursy i wydarzenia, które odbędą się równolegle,
w dniach 16 - 17 listopada 2018 r.

W dniu 16 listopada 2018 r.  tradycyjnie odbędą się dwa konkursy: Konkurs Kulinarny oraz Kelnerski, w których uczniowie będą mieli okazję zaprezentować swoją wiedzę, talent oraz umiejętności. Ponadto Konkursowi Gastronomicznemu towarzyszyć będą:
•  VII MISTRZOSTWA POLSKI HYDROSOMMELIERÓW- ,,HYDROSOMMELIER ROKU 2018'' – składające się z części teoretycznej oraz praktycznej
•  XI MISTRZOSTWA POLSKI KELNERÓW - JUNIOR WAITER 2018 – będące pokazami sztuki serwisu synchronicznego w wykonaniu czteroosobowych zespołów kelnerskich

W dniu 17 listopada 2018 r. w ramach JUBILEUSZOWEJ NAGRODY SPECJALNEJ*  dla wszystkich uczestników finału konkursu i opiekunów odbędą się profesjonalne sobotnie warsztaty: kulinarne, baristyczne, barmańskie, prowadzone przez znakomitych szefów kuchni, wybitnych specjalistów branży.
* Wszystkim Finalistom oraz opiekunom uczestniczącym w konkursie, którzy będą chcieli skorzystać z nagrody specjalnej i uczestniczyć w specjalistycznych szkoleniach
Zespół Szkół Spożywczo - Gastronomicznych zapewnia nocleg w hotelu ze śniadaniem
oraz poczęstunek także w dniu warsztatów.

W załączeniu przekazujemy:

1.    Regulamin Konkursu „Kuchnia Polska na Mazowszu” wraz z załącznikami (formularz  zgłoszenia, oświadczenie, formularz receptury)

Załącznik Nr 1

Załącznik Nr 2 i 3

Załącznik Nr 4

2.
Regulamin VII Mistrzostw Polski Hydrosommelierów

Karta zgłoszeniowa Hydrosommelier roku

3.
Regulamin XI Mistrzostwa Polski Kelnerów "Serwis Synchroniczny"

Karta zgłoszeniowa Junior Waiter

plakat_mistrzostwa_polski_kelnerw_2018_594

Serdecznie zapraszamy do udziały w Konkursach!

Organizatorzy:
Zespół Szkół Spożywczo-Gastronomicznych w Warszawie