KONKURSY POZOSTAŁE

13 czerwca 2018 r.

W Teatrze Stara Prochownia odbyła się uroczysta konferencja podsumowująca realizację Miejskiego Programu rozwoju przedsiębiorczości młodzieży warszawskich szkół – Start-up JUMP. W II semestrze uczniowie klas pierwszych pod opieką Pani Dyrektor Małgorzaty Wiśniewskiej brali udział w spotkaniach dotyczących rozwoju przedsiębiorczości, zwiększenia szans na podjęcie i rozwoju własnej działalności gospodarczej, prowadzonych przez specjalistów Centrum Kreatywności Smolna, Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości Zebra Business Link oraz Fablabu Orange.
Ponadto współorganizowaliśmy jako szkoła konferencję. Nasi uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali poczęstunek dla uczestników projektu i gości oraz zapewnili obsługę kelnerską.

startup_jump_fina_800 startup_jump_fina_4_800 startup_jump_fina_7_800

startup_jump_fina_6_800 startup_jump_fina_5_800

15 marca 2018 r.

W XLVII Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie odbył się finał XIV Dzielnicowego Konkursu Wiedzy o Katyniu „Polegli na nieludzkiej ziemi…”.
Nasza szkolna drużyna w składzie: Mateusz Michalczyk – kl. IIB i Marietta Orlińska – kl. IIIF zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

konkurs_katyski_2018_1_800 konkurs_katyski_2018_800

1 lutego 2018 r.

W naszej szkole odbył się konkurs mający na celu popularyzować wiedzę matematyczną poprzez rozwiązywanie łamigłówek, roszad, rebusów matematycznych przez uczniów. Myślą przewodnią było hasło: "Co dwie głowy to nie jedna".

Najlepsi uczniowie wzięli udział w finale konkursu w jednej ze szkół na Woli. W dniu 6 marca 2018 r. było wiadomo, iż najlepszymi w tych potyczkach byli uczniowie klasy IICE - Eryk Burchert oraz Mateusz Szkaradziński. Uczniowie otrzymali wyróżnienie wśród wielu szkół warszawskich.

rozgrywki_matematyczne_2018_3_800 rozgrywki_matematyczne_2018_5_800 rozgrywki_matematyczne_2018_6_800

28 listopada 2017 r.IX Dzielnicowy Konkurs Języka Angielskiego

Odbył się szkolny etap IX edycji Dzielnicowego Konkursu Języka Angielskiego, organizowanego przez Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich przy ul. Majdańskiej 30/36. Konkurs jest objęty honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe Miasta Stołecznego Warszawy, Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego. Do finału zakwalifikowali się czterej uczniowie Technikum Spożywczo-Gastronomicznego im. Jana Pawła II: Aleksandra Świć (kl. IF), Piotr Wilczyński (kl. IC), Damian Kołbuk (kl. IIIBC) i Daniel Pawłowski (kl. IIIBC). Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

21 października 2017 r.

Uczennice naszej szkoły Sara Frączek z klasy IVEF i Klaudia Wielądek z klasy IIB wzięły udział w Przeglądzie Osieckowym „Taką nas ścieżką poprowadź”. Znalazły się w gronie osób zafascynowanych twórczością Agnieszki Osieckiej.

Uczestnicy śpiewali znane piosenki autorki lub inspirowani jej utworami pisali wiersze. Sara zajęła II miejsce w etapie literackim pisząc tekst pt. „Osiecka, to jest to”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

29 września 2017 r.

Obchodziliśmy w naszej szkole VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.Większa część uczniów wzieła udział w zawodach polegających na rozwiązywaniu łamigłówek logicznych. Do zabawy przyłączyli się także niektórzy nauczyciele wśród nich Pani Dyrektor.

Najlepsze wyniki uzyskali:

KLASY IV
- Wioletta Zwierzyńska
- Marta Weber

Do wiedzy przez zabawę. Organizatorzy gratulują umiejętności oraz niekonwencjonalnego spojrzenia na matematykę, życząc sukcesów w dalszej nauce.