KONKURSY 2014/2015

Sierpień 2015 r.

Uczeń klasy IIIE/F Mateusz Pietrucha brał udział w Mistrzostwach Europy w kick-boxingu. Odbywały się one w San Sebastian w Hiszpanii. Zdobył tam IV miejsce wśród 20 startujących. Gratulujemy!

iv_miejsce_kick_boxing_640 dscf6256_426x640_640

22 czerwca 2015 r.

Nasze uczennice wzięły udział w konkursie "Jeszcze się Polska o nas upomni...", poświęconemu pamięci Żołnierzy Wyklętych. Katarzyna Juszczakiewicz zajęła II miejsce w konkursie literackim, a Karolina Golanko otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym. Gratulujemy uczennicom zaangażowania i dobrych wyników.

skan88_495x640_640skan89_495x640_640

8 czerwca 2015 r.

Odbył się konkurs mitologiczny. Uczniowie klas pierwszych i drugich mogli wykazać się znajomością zagadnień
z mitologii greckiej i rzymskiej. Zwycięzcą okazał się uczeń klasy IB Mateusz Tymoszewski. Gratulujemy!

27 marca 2015 r.  Konkurs wiedzy o Rosji.

Magdalena Bobruk z klasy I A i Michał Mikołajczyk z klasy III C reprezentowali naszą szkołę w Konkursie wiedzy
o Rosji. Rozwiązując trudny test, musieli wykazać się wiedzą z zakresu geografii, kultury, polityki i obyczajów. Gratulacje!

26 marca 2015 r.
Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów "KOMORSKA 2015"

Już po raz drugi mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole gimnazjalistów, którzy zakwalifikowali się do finału Konkursu Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów „KOMORSKA”. Tegoroczna edycja tych zawodów cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Licznie zgromadzeni uczestnicy etapu finałowego zmierzyli się w konkurencji, w której musieli się wykazać znajomością specjalistycznego słownictwa branżowego z zakresu żywności, żywienia i usług gastronomicznych. I miejsce zajęła Aleksandra Śliwka – uczennica Gimnazjum nr 49 z Oddziałami Dwujęzycznym im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie (opiekun: p. Magdalena Potocka-Ziemba), II miejsce zajęła Julia Siwonia, również z Gimnazjum nr 49 z Oddziałami Dwujęzycznym im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie (opiekun: p. Magdalena Potocka-Ziemba) oraz Jędrzej Miroński z Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 93 im. Izabeli Czartoryskiej w Warszawie (opiekun: p. Lidia Kwiatkowska), na III pozycji zaś uplasował się Marcin Chojnacki z Gimnazjum nr 74 przy Zespole Szkół nr 49 w Warszawie (opiekun: p. Anna Kot). Nagrody ufundowały wydawnictwa językowe: Oxford University Press i Macmillan. Zwycięzcom gratulujemy!

11 marca 2015 r.  X Szkolny Finał Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II

W pierwszym etapie konkursu udział wzięli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Do finału zakwalifikowało się 26 uczniów z różnych klas. Lekturą obowiązkową była biografia i Testament Jana Pawła II. Finał przeprowadzony został w formie turnieju, w czasie którego wyłoniono laureatów tegorocznej X edycji konkursu.
I miejsce zajęła – Klaudia Szałańska klasa 2a
II miejsce zajęła – Julia Bogucka klasa I F
III miejsce zajęła – Natalia Karczewska IV CF
Gratulujemy zwycięzcom!

26 lutego 2015 r.
Dzielnicowy Konkurs Ortograficzny

Odbyła się VI edycja Dzielnicowego Konkursu Ortograficznego. Jak każdego roku uczestniczyli w nim uczniowie z różnych szkół technicznych i zawodowych Dzielnicy Praga-Południe. Młodzież wykazała się znajomością tajników polskiej pisowni, dbałością o piękno polszczyzny. Nasi uczniowie zajęli miejsca:
Technikum:
I miejsce – Joanna Burchart III EF
II miejsce – Małgorzata Jarzynka IV CF
III miejsce – Julia Bogucka I F
Zasadnicza Szkoła Zawodowa:
II miejsce – Patryk Czernicki

19 lutego 2015 r.
Dzielnicowy Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II

Dziś odbył się Dzielnicowy Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II. Udział wzięli uczestnicy z wielu szkół, z przyjemnością gościliśmy młodsze dzieci z Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 2 im. dra H. Jordana. Recytatorzy wykazali się kunsztem w prezentowaniu utworów poetyckich.
I miejsce zajęła Zofia Chochoł z  Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 2 im. dra H. Jordana.
II miejsce zajęła Paulina Czajka z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza
Uczennica naszej szkoły Natalia Karczewska z klasy IV CF zajęła III miejsce, a Olga Falkowska z klasy I B otrzymała wyróżnienie. Konkurs okazał się prawdziwą ucztą dla ducha.

konkurs_dziel_poezji_jp2152_640

12 lutego 2015 r.

Etap szkolny dzielnicowego konkursu recytatorskiego Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II tradycyjnie przyciągnął uwagę uczniów naszej szkoły. W eliminacjach wzięło udział kilkanaście osób z różnych klas. Najlepsi okazali się:
I miejsce -Natalia Karczewska z klasy IVCF
II miejsce - Olga Falkowska z klasy I B i Sara Frączek z klasy I F
III miejsce – Magda Ratajczyk I F
Wyżej wymieniona czwórka zakwalifikowała się do kolejnego etapu konkursu. GRATULUJEMY!

24 listopada 2014 r.

Uczniowie technikum brali udział w etapie szkolnym VI Dzielnicowego Konkursu Języka Angielskiego, zorganizowanego przez Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie przy ulicy Majdańskiej. Do finału, który odbędzie się w styczniu 2015 roku, zakwalifikowało się trzech najlepszych uczniów: Kamil Jeziorkowski, Jan Trzeciak i Jan Niedziółka. Czekamy na kolejne sukcesy w styczniu !