KONKURSY ZAWODOWE ROK SZKOLNY 2014/2015

15 czerwca 2015 r.

I miejsce w Owocowym Plebiscycie zorganizowanym przez ogólnopolski miesięcznik "Mistrz Branży" zajęła Iza Brejniakowska uczennica naszej szkoły z klasy IF. Uczennica wykonała deser "Malinowa Rozkosz" podpijając serca internautów.

576_2539_8560_240x165_458 576_2539_8561_500x344_500 malinowa_rozkosz_dyplom_495x640_640

"Dobry technik zawodowiec - ceniony na rynku fachowiec"

Pod takim hasłem przebiegał tegoroczny VI Turniej Zawodów m.st. Warszawy przy ul. Saskiej. Nasza szkoła za reprezentację zawodu technik technologii żywności otrzymała wyróżnienie. Dziękujemy i gratulujemy nauczycielom i uczniom reprezentującym naszą szkołę.

wyrnienie_495x640_640 turniej_zawodw_2015_640x478_626

I miejsce w Plebiscycie Bożonarodzeniowym

Uczennica klasy 1F Patrycja Kierzkowska zajęła pierwsze miejsce w Plebiscycie Bożonarodzeniowym na najlepsze ciasto świąteczne. Konkurs zorganizowali redaktorzy z miesięcznika „Mistrz Branży”. Uznanie internautów uzyskała jej autorska receptura na sernik świąteczny na spodzie browni.

5 grudnia  2014 r
VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Szkół Gastronomicznych.

W finale konkursu, który odbył się w Centrum Techniki Kulinarnej w Warszawie wziął udział zespół naszej szkoły w składzie: Jakub Kowalewski i Piotr Kowalewski. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować wykwintne danie
z wykorzystaniem filetu z indyka  oraz wykazać się znajomością technik rozdrabniania warzyw.

4 grudnia 2014 r.
2 edycja  Ogólnopolskiego Konkursu Barmańskiego MONIN CUP JUNIOR 2014

Uczeń Kamil Gajewski wziął udział w finale Ogólnopolskiego Konkursu Barmańskiego. Miał za zadanie przygotować bezalkoholowe drinki z wykorzystaniem produktów MONIN oraz rozpoznać na podstawie oceny organoleptycznej asortyment  wyrobów tej Firmy.

Eliminacje Expo sweet

W tegorocznych eliminacjach do Mistrzostw Polski Uczniów Szkół Cukierniczych wzięły udział dwa zespoły z naszej szkoły. Zgodnie z regulaminem zgłoszone prace powinny kojarzyć się z kinematografią. Uczennice wykonały torty, które przedstawiały gwiazdy filmowe z epoki kina niemego oraz bohaterów filmu animowanego „Cars”.

12 września 2014 r.
I SPARTAKIADA SZKÓŁ GASTRONOMICZNYCH NA MAZOWSZU

Odbyła się I SPARTAKIADA SZKÓŁ GASTRONOMICZNYCH NA MAZOWSZU pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Uczestnicy - uczniowie szkół gastronomicznych musieli wykazać się umiejętnościami w 14 konkurencjach łączących sprawność fizyczną i zawodową. Uczniowie naszej szkoły z klasy IIC i IIA zajęli IV miejsce.