DZIAŁALNOŚĆ SAMORZĄDU SZKOLNEGO
W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

1 kwietnia 2015 r.  X rocznica śmierci  Jana Pawła II

X rocznica śmierci  Papieża - Polaka Jana Pawła II w tym roku przypadła  przed Triduum Paschalnym i Wielkanocą.
Nasi uczniowie i nauczyciele  upamiętnili ją złożeniem kwiatów i zapaleniem znicza pod tablicą pamięci Patrona Szkoły. Pani Dyrektor - Ewa Lada przypomniała zebranym najważniejsze wydarzenia z życia Jana Pawła II.

16 -19 marca 2015 r.   Rekolekcje Wielkopostne

Okres Wielkiego Postu to czas przygotowania do Świąt Wielkanocnych, dlatego nasza społeczność szkolna wzięła udział w rekolekcjach wielkopostnych. W dniach 16 i 17 marca 2015 r. w parafii Narodzenia Pańskiego przy Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej  Ojciec Artur przypomniał najważniejsze warunki sakramentu pokuty. Uczniowie i nauczyciele wzięli udział w rozważaniach drogi krzyżowej. Trzeciego dnia rekolekcji została odprawiona Msza św. w intencji naszej młodzieży. Na zakończenie ks. Proboszcz - Grzegorz Kowalczyk i p. Dyrektor - Ewa Lada rozdali nagrody laureatom X Szkolnego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II. Po Mszy św. wszyscy spotkali się przy grobie zmarłego ks. Prałata Zenona Majchra- wieloletniego przyjaciela i opiekuna naszej szkoły, gdzie złożono kwiaty i odmówiono modlitwę za spokój Jego duszy.

Góra Grosza

Tegoroczna edycja akcji Góra Grosza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wspólnie zebraliśmy 23724 monety i przekazaliśmy na rzecz Towarzystwa Nasz Dom. Zebrane fundusze zostaną przekazane dla dzieci wychowujących się poza własną rodziną. W związku z udziałem naszej społeczności szkolnej w akcji Góra Grosza samorząd szkolny ogłosił konkurs w trzech kategoriach: najwięcej zebranych monet, najciekawsza puszka i plakat promujący akcję. Bezkonkurencyjna okazała się determinacja i zaangażowanie klasy II C, która wygrała w większości kategorii konkursowych.

7 stycznia  2015 r.

Tego jeszcze nie było na Komorskiej!!!. Tegoroczne Jasełka Bożonarodzeniowe zagrali dla Was nauczyciele.

5 stycznia 2014 r.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w szkole zorganizowana była zbiórka darów dla  zwierząt ze schroniska .  Znajduje się tam schronisko Azyl pod Psim Aniołem. Wzruszający jest widok około dwustu zwierząt w klatkach i garstki wolontariuszy z pasją opiekujących się nimi. Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali dary dla najbardziej potrzebującego schroniska położonego niedaleko naszej szkoły, z trudem utrzymywanego przez fundację.

18 grudnia 2014 r.

Śladem lat ubiegłych Samorząd Szkolny zorganizował zbiórkę słodkości i łakoci dla dzieci z Domu Dziecka nr 4.

18 grudnia 2014 r.

Rozwiązano konkurs "Góry Grosza". Zebrano bardzo dużo "groszy", zrobiono piękne puszki i plakaty.

28 listopada 2014 r.

"Kuchnia Polska na Mazowszu"
Przedstawiciele Samorzadu Szkolnego już poraz kolejny aktywnie uczestniczyli w pełnieniu dyżurów. Służyli rówmież pomocą gościom i uczestnikom konkursu.

ekipa_konkursowa_z_komorskiej_533x800_800  bankiet_530x800_800  nagrodzone_zespoy_800x533_800

16 października 2014 r.

Nasza szkoła świętowała Jubileusz 60 - lecia. Samorząd Szkolny bardzo czynnie włączył się w przygotowania
do uroczystości. Przedstawiciele poszczególnych klas brali udział :
- w obsłudze gości
,
- w programie artystycznym,
- dyżurach na terenie szkoły,
- służąc pomocą gościom.

14 października 2014 r.

Z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom, Pani dyrektor Ewie Ladzie i Pani wicedyrektor Ewa Jarkiewicz, pracownikom szkoły Samorząd Szkolny życzy dużo radości, optymizmu i wiary w nas uczniów.

4 września 2014 r.

Tego dnia Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej rozpoczęliśmy rok szkolny 2014/2015.