Praktyki zawodowe w Szwajcarii

4 marca 2015 r.

Co dalej, po skończeniu szkoły? Spotkanie z przedstawicielami szwajcarskiej firmy Sea chefs.  Nasza szkoła przygotowuje młodzież do wykonywania zawodów poszukiwanych na rynku pracy zarówno w Polsce jak i za granicą. Dowodem tego jest duże zainteresowanie szwajcarskiej firmy Sea chefs naszymi absolwentami. To już drugie spotkanie z jej przedstawicielami. Młodzież naszej szkoły w perspektywie kolejnych lat  podejmować może staże zawodowe na statkach rzecznych oraz morskich, pod warunkiem spełnienia określonych wymagań. To  szansa na rozwój, dobrą pracę i przygodę.

sea1_800 sea2_800

Unia Europejskich Federalistów Polska  we współpracy ze Szwajcarską Szkołą Turystykii Hotelarstwa organizuje
dwa razy w roku kursy doszkalające zawodowo połączone odbyciem praktyki zawodowej w szwajcarskiej firmie gastronomicznej.
Uczestnikami mogą być absolwenci  szkół gastronomicznych w wieku 18-29 lat.
Wymagana jest znajomość języka niemieckiego w stopniu komunikatywnym.

Kurs składa się z dwóch części: teoretycznej (2-tygodniowe zajęcia w Szkole Turystyki i Hotelarstwa) oraz praktycznej (3,5 miesiąca pracy w zakładzie gastronomicznym).
W trakcie kursu uczestnik ma zapewnionego opiekuna kursu a następnie opiekuna praktyk.
Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 42 630 08 22 oraz na stronie internetowej Unii Europejskich Federalistów
(ul. Piotrkowska 143, 90-434 Łódź): www.uef.lodz.pl