KONKURSY ZAWODOWE ROK SZKOLNY 2013/2014

PIERWSZE MIEJSCE W KONKURSIE KULINARNYM ORAZ PIERWSZE I DRUGIE MIEJSCE
W KONKURSIE KELNERSKIM
!!!

Dwa zespoły uczniów brały udział w międzyszkolnym konkursie gastronomicznym „Kipi kasza kipi groch”. Zadaniem uczestników konkursu kulinarnego było przygotowanie potraw z wykorzystaniem roślin strączkowych, a konkursu kelnerskiego dobór zastawy i nakrycia stołu na przyjęcie gości oraz uzasadnienie wyboru. W konkursie kulinarnym brali udział: Mateusz Kornet i Michał Borkowski oraz Monika Luśnia i Sebastian Małecki, którzy zajęli I miejsce. W konkursie kelnerskim uczestniczyli: Anna Lesińska i Kamil  Gajewski. Kamil zdobył I miejsce. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali umiejętności na poziomie europejskim. Gratulujemy!

Konkurs barmański MONIN CUP JUNIOR 2013 POLSKA

6 grudnia 2013 r. Robert Niewiarowski z klasy IVE w zawodzie kelner brał udział w konkursie barmańskim MONIN CUP JUNIOR 2013 POLSKA. Do finału zakwalifikowało się 26 uczniów, którzy mieli za zadanie przygotować 4 identyczne cocktaile w kategorii bezalkoholowej. Cocktail Roberta nosił nazwę „Karaibski Chłód” i został sporządzony z syropów Firmy MONIN o smaku zielonego banana i kokosa oraz z soków z cytryny i ananasa. Dekoracja została wykonana ze świeżego ananasa i wisienki kandyzowanej.
 dsc00988_640

Kolejny  sukces !

6 grudnia 2013 r.

Patrycja Siemionow i Tomasz Kalamarski uczniowie klasy III B technikum reprezentowali szkołę w V edycji ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Kulinarnej „Kuchnia Polska w Tradycji Świąt Bożego Narodzenia” organizowanego przez ZSG przy ul. Poznańskiej oraz Centrum Techniki Kulinarnej. Nasi młodzi kucharze wykazalisię dużą  kreatywnością  i  wzorową  organizacją  pracy. Zdobyli II miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

29 listopada 2013 r.

Odbyła się V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Gastronomicznego „Kuchnia Polska na Mazowszu”. Wzięły w nim udział zespoły ze szkół z całej Polski oraz drużyna z Niemiec. Rywalizowały one w dwóch zakresach: kulinarnym  i kelnerskim. Bardzo cieszymy się, że reprezentanci naszej szkoły zdobyli trzy miejsca na podium:
II miejsce  - Mateusz Kornet i Michał Borkowski (konkurs kulinarny)
II miejsce  Anna Lesińska
(konkurs kelnerski)
III miejsce - Robert Niewiarowski
(konkurs kelnerski)
Gratulujemy laureatom II i III miejsca oraz wszystkim finalistom Ogólnopolskiego Konkursu Gastronomicznego „Kuchnia Polska na Mazowszu”

17 sierpnia 2013 r.

Michał Gniadek uczeń klasy IIID uczestniczył w V Konkursie Gastronomicznym w Berlinie. Zadaniem uczestników było zaproponowanie i przygotowanie przystawki, dania zasadniczego i deseru z wykorzystaniem surowców z upraw i hodowli ekologicznych oraz uzasadnienie ich wyboru. W konkursie uczestniczyli uczniowie z Niemiec, Polski, Holandii i Norwegii. Michał Gniadek wykazał się wiedzą merytoryczną na temat surowców oraz technik kulinarnych, organizacją i precyzją wykonania, co pozwoliło mu na zajęcie IV miejsca. Gratulujemy!