Mapa strony    Archiwum

Rodzina Szkół im.Jana Pawła II

BIP         EFS

KONKURSY 2013/2014

21 maja 2014 r.

Uczennice klasy IF: Paulina Kacprzak, Marta Kaczmarczyk i Patrycja Małecka zajęły drugie miejsce w finale  Konkursu Varsavianistycznego zorganizowanego przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. W tym roku konkurs był poświęcony Powstaniu Warszawskiemu. W finale uczestnicy musieli wykazać się wiedzą historyczną, rozwiązując trudny test i wzięli udział w grze miejskiej pt. "Przebicie do Śródmieścia. Najsłynniejsza akcja batalionu Zośka w Powstaniu Warszawskim".
Gratulujemy!


 


12 maja 2014 r.
 
Dzisiaj odbył się szkolny Konkurs Języka Rosyjskiego i Wiedzy o Rosji. Na poziomie klas pierwszych pierwsze miejsce zajął Dominik Moćko IC, drugie - Grzegorz Biedrzycki IC, trzecie - Anita Zakrzewska IC. Na poziomie klas drugich pierwsze miejsce - Igor Simora IIC, drugie - Paulina Szabelewska IID, trzecie - Piotr Kowalewski IID.
Gratulacje!
Nagrody na konkurs przekazało Wydawnictwo WSiP.

 


8 kwietnia 2014 r.

Uczennice z klasy IF Paulina Kacprzak, Marta Kaczmarczyk i Patrycja Małecka zakwalifikowały się do finału konkursu varsavianistycznego "Warszawa. Lubię to!" przygotowując prezentację multimedialną "Primus Inter Pares, czyli patroni warszawskich obiektów zasłużeni w Powstaniu Warszawskim". Uczestnicząc w tym konkursie, nasza szkoła rozpoczęła przygotowania do obchodów 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

 


4 - 5 kwietnia 2014 r.

W Toruniu odbył się finał V Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II. Uczestniczyła w nim nasza uczennica Antonina Grajda – laureatka konkursu rejonowego w Warszawie. W programie były przesłuchania uczestników, występy artystyczne, zwiedzanie toruńskiej starówki, uroczysta Msza Święta oraz gala na zakończenie z udziałem władz lokalnych. Poziom był wysoki i dość wyrównany. Antoninie serdecznie gratulujemy.

   


3 kwietnia 2014 r.

W naszej szkole przeprowadzony został etap finałowy konkursu języka angielskiego dla gimnazjalistów „KOMORSKA 2014”. Gimnazjaliści reprezentowali bardzo wysoki poziom. I miejsce zajęła Paulina Szewczyk, II miejsce – Kacper Witomski, III miejsce – Damian Bulak, wszyscy z Gimnazjum nr 74 w Zespole Szkół nr 49 w Warszawie przy ul. Tołstoja 2. Laureatami opiekowała się p. Anna Kot. Nagrody książkowe ufundowane przez wydawnictwo językowe Pearson wręczyła p. Marta Strzyżewska – doradca ds. kluczowych klientów. Serdecznie gratulujemy!

   


3 kwietnia 2014 r.

W Siedlcach  odbył się Finał VIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady wiedzy o św. Maksymilianie, w którym brał  udział nasz uczeńJakub  Łukasik z klasy IV C.

   


13 marca 2014 r.

Odbył się finał IX szkolnego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II.Do  konkursu przystąpili wszyscy uczniowie. Pisali test dotyczący życia i nauczania Patrona szkoły. W finale brało udział osiem osób.Tematem była II pielgrzymka Jana Pawła II do Polski.

Wyniki konkursu:
I miejsce Urszula Biała z klasy IV A,
II miejsce Krzysztof Wilczyński z klasy II B,
III miejsce Paweł  Tymiński z klasy II E/F.
Gratulujemy.

      jpiiko


6 marca 2014 r.

Odbyły się eliminacje regionalne Konkursu Recytatorskiego Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II. Naszą szkołę reprezentowały Olga Zarzycka i Antonina Grajda. Uczennice odniosły duży sukces zajmując: Antonina Grajda I miejsce, Olga Zarzycka III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Antosia będzie reprezentowała region mazowiecki, łódzki w konkursie ogólnopolskim, w kwietniu, w Toruniu. Gratulujemy.

     


12 marca 2014 r.

Uczniowie: Alicja Trzeciak kl. IF, Zofia Rembiszewska kl. IIIA i Michał Mikołajczyk kl. IIC reprezentowali naszą szkołę w 2. etapie Konkursu Wiedzy o Pradze Południe. Zajęli 5. miejsce rywalizując z kolegami z trzynastu praskich szkół ponadgimnazjalnych. Gratulujemy! Konkurs odbył się z inicjatywy Pana Senatora Marka Borowskiego i Urzędu Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy. W trakcie przygotowań do konkursu uczniowie poznali wiele interesujących faktów z dziejów naszej dzielnicy.

     


4 marca 2014 r.  OLIMPIADA  FRANCISZKAŃSKA

W  Niepokalanowie  odbył  się  etap  diecezjalny Olimpiady  Wiedzy o Św. Maksymilianie  Marii  Kolbe. Nasz uczeń, Jakub Łukasik z klasy IV C zajął I miejsce w diecezji warszawsko-praskiej. Etap ogólnopolski odbędzie się w   kwietniu  w  Siedlcach. Życzymy dalszych sukcesów.

      


23 stycznia 2014 r.

Odbyła się kolejna edycja Dzielnicowego Konkursu Ortograficznego. Uczestnicy pisali dyktando, a następnie rozwiązywali ćwiczenia ortograficzne. W zmaganiach rywalizowała młodzież z techników i szkół zasadniczych.
W gronie finalistów znaleźli się nasi uczniowie:
I miejsce wśród reprezentantów technikum zajęła Oliwia Wiśniewska z kl. III CF
II miejsce wśród reprezentantów szkoły zasadniczej zajęła Agnieszka Krzyżanowska kl. 2a.
Gratulujemy i liczymy na Wasz udział w kolejnej edycji konkursu!

 


23 stycznia 2014 r.

W tym dniu odbyły się szkolne eliminacje Konkursu wiedzy o Pradze Południe. Konkurs został ogłoszony z inicjatywy Pana Senatora Marka Borowskiego oraz Urzędu Dzielnicy Praga Południe dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W naszej szkole do konkursu przystąpiło 10 uczniów. W czasie eliminacji szkolnych gościliśmy Panią Irenę Szamow z biura senatorskiego Pana Marka Borowskiego.
Do następnego etapu zakwalifikowali się:
Aleksandra Wądołkowska kl. IF
Alicja Trzeciak kl. IF
Zofia Rembiszewska kl. IIIA
Michał Mikołajczyk kl. IIC

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach!

 


17 stycznia 2014 r.

Nasza szkoła była organizatorem finału Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II. Do rywalizacji przystąpiło 11 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych Dzielnicy Praga-Południe. W jury zasiedli obok nauczycieli szkół, przedstawiciele Instytutu Jana Pawła II.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Olga Zarzycka – Technikum Spożywczo-Gastronomiczne im. Jana Pawła II
II miejsce – Adrian Wieczorek – IV LO im. Adama Mickiewicza
III miejsce – Antonina Grajda – Technikum Spożywczo-Gastronomiczne im. Jana Pawła II
Wyróżnienia otrzymały Paulina Czajka i Natalia Karczewska. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pięknych recytacji wierszy Karola Wojtyły i o Janie Pawle II.

    


14 stycznia 2014 r.

Uczniowie: Kamil Jeziorkowski (IIC) oraz Andrzej Bińkowski (IVC) brali udział w finale V Dzielnicowego Konkursu Języka Angielskiego, zorganizowanego przez Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie przy ulicy Majdańskiej. W zmaganiach uczestniczyło 7 szkół. Kamil i Andrzej godnie reprezentowali naszą szkołę.Oby takich wydarzeń więcej!

  dzielnkonkursjang1_640    dzielnkonkursjang3_640


10 stycznia 2014 r.

Odbył się szkolny etap Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Karola Wojtyły 
i o Janie Pawle II.Do eliminacji przystąpiło 14 uczniów. 
W konkursie dzielnicowym naszą szkołę będzie reprezentowało 5 osób.

       


16 grudnia 2013 r.

Odbył się szkolny konkurs mitologiczny wśród uczniów klas pierwszych i drugich. Pisali oni godzinny test dotyczący znajomości mitologii greckiej. Zwycięzcą został Paweł Banaś z klasy II B. Gratulujemy!


4 grudnia 2013 r.

Odbył się etap szkolny Olimpiady Franciszkańskiej, której celem było przybliżenie postaci św. Maskymiliana Marii Kolbego. Do kolejnego etalu zakwalifikował się Jakub Łukasik z klasy IVc.


29 listopada 2013 r

Mieliśmy przyjemność wziąć udział w III Warszawskim Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej START TO SING, organizowanym przez Artystyczny Dom Animacji (filia DK Włochy). Karolina Mientkiewicz, Laura Mirizzi oraz Anita Zakrzewska bardzo ładnie wykonały utwory angielskich twórców i godnie reprezentowały naszą szkołę podczas przesłuchań. Obyśmy mieli  więcej takich rozśpiewanych uczniów!

     


Regulamin konkursu mitologicznego dla uczniów klas pierwszych i drugich Technikum Spożywczo-Gastronomicznego m. Jana Pawła II w roku szkolnym 2013/2014.


8 listopada 2013 r.

Rozstrzygnięty został konkurs na najlepszą maskę antyczną. Uczniowie przygotowali wiele ciekawych prac, z których wybrano 8 najwierniejszych wzorcom antycznym. Od dnia dzisiejszego maski można oglądać w gablocie przy bibliotece szkolnej. Gratulujemy młodym twórcom kreatywności.


22-23 października 2013 r.

Odbyło się przesłuchanie do X edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Zbigniewa Herberta dla uczniów szkół gimnazjalnych i pondgimnazjalnych. W eliminacjach z naszej szkoły udział wzięły: Joanna Burchert IIEF, Antonina Grajda IID, Natalia Karczewska IIICF. Uroczyste rozdanie nagród, dyplomów odbyło się 28.10.2013 r. w Teatrze Stara Prochoffnia w Warszawie.


6 września 2013 r.

W Ciechanowie na rynku głównym odbył się drugi etap konkursu poświęconego funduszom Unii Europejskiej – EUROMANIA. Piątka reprezentantów z naszej szkoły brała udział jako jedna z dziesięciu drużyn z województwa mazowieckiego w walce o miejsce na podium. Rywalizacja była zacięta, ale udało się nam zdobyć zaszczytne  III miejsce w konkursie. Podziękowania i gratulacje należą się: Angelice Mazurkiewicz, Zofii Rembiszewskiej, Joannie Burchert, Konradowi Gryko oraz Krzysztofowi Wilczyńskiemu. Oprócz pucharu i dyplomu, jaki przywieźliśmy Ciechanowa, w szkole pojawiły się nowe audiobooki.

      

CMS by Jaaz