V OGÓLNOPOLSKI KONKURS GASTRONOMICZNY
"KUCHNIA POLSKA NA MAZOWSZU 2013"

RELACJA Z KONKURSU "KUCHNIA POLSKA NA MAZOWSZU" 2013 - do pobrania

29 listopada 2013 r.

Już po raz piąty nasza szkoła organizowała we współpracy z firmą STALGAST Ogólnopolski Konkurs Gastronomiczny „Kuchnia Polska na Mazowszu”. Po raz trzeci ma on w zasadzie zasięg międzynarodowy, ponieważ uczestniczyła w nim również ekipa z Niemiec. W tym roku w półfinale udział wzięło 45 zespołów z całej Polski a także z Berlina, a do ścisłego finału przeszło 12: 11 z Polski i 1 z Berlina. Dzień, w którym odbywa się konkurs, jest swoistym świętem w szkole na Komorskiej, ponieważ równolegle trwają specjalistyczne szkolenia i pokazy dla uczniów i nauczycieli. Jednocześnie odbywały się warsztaty gastronomiczne i cukiernicze, w czasie których pod okiem szefów kuchni z hotelu Westin i Puławska Residence oraz mistrza cukiernictwa z belgijskiej firmy Puratos młodzież przygotowała uroczysty bankiet, który uwieńczył zmagania uczestniczących ekip. Eliminacje składały się z dwóch części: kulinarnej i kelnerskiej. Konkurs kulinarny oceniany był przez dwa składy jury: techniczne i degustacyjne zaś kelnerski oceniał niezależny zespół sędziów. Nasza społeczność szkolna po raz kolejny wykazała się dużym zaangażowaniem, super organizacją i oczywiście gościnnością, o której mówili uczestnicy konkursu, ich opiekunowie i honorowi goście reprezentujący różne środowiska.
Odwiedzili nas w tym dniu  między innymi:
• p. Marzena Rogozińska, która reprezentowała Marszałka Województwa Mazowieckiego
• p. wizytator Helena Chełstowska z Mazowieckiego Kuratorium Oświaty
• p. Barbara Drewnowska z Biura Edukacji m. st. Warszawy
• p. Marzenna Adamiak – naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Praga-Południe
• prof. dr hab. Mirosław Słowiński – prodziekan ds. dydaktyki i rozwoju Wydziału Nauk o Żywności SGGW,
a także dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i przedstawiciele mediów.
Dziękujemy wszystkim gościom za obecność, a naszym nauczycielom, uczniom oraz pracownikom administracji i obsługi za duże zaangażowanie w przygotowaniu i obsłudze konkursu.