logo_projektu_640

Projekt współfinansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Strona internetowa projektubaner1_640

Informacja o projekcie

plakat_461

dol_631

KONKURS KULINARNY "KULINARNY TALENT" I "HOTELOWY AS"

ZAJĘCIA

• Technologia gastronomiczna

• Estetyka kulinarna

KOŁA ZAINTERESOWAŃ

• Szef kuchni

• Cukiernik

SPOTKANIA BRANŻOWE

KURS SOMMELIER

Kurs barman

Seminarium dla nauczycieli "Flambirowanie"

5-17 lipca 2014 r.

Pięcioro uczniów naszej szkoły Michał Borkowski IID, Magdalena Piławska IIC, Joanna Burchert, Izabela Dobrowolska i Magdalena Kowalska z IIEF wraz z dwudziestoma uczniami innych warszawskich szkół gastronomicznych uczestniczyło w ramach projektu "Rejs życia, podróż marzeń do tajników hotelarstwa i gastronomii" w praktykach zagranicznych w Papenburgu w Niemczech. Celem projektu było uzupełnienie kształcenia zawodowego, podwyższenie kwalifikacji i podniesienie atrakcyjności absolwentów szkół wchodzących na rynek pracy. Uczniowie odbyli 60-godzinne praktyki zawodowe w lokalnych hotelach i restauracjach. Uczestnicy projektu wzięli udział w wycieczce kulturoznawczej do Bermy i nad Morze Północne. Młodzież wróciła do kraju zadowolona i pełna wrażeń.

18 listopada 2013 r.

W ramach projektu "Rejs życia - podróż marzeń do tajników hotelarstwa i gastronomii" odbyła się w naszej szkole wizyta partnera zagranicznego z Papenburga, podczas której obecni byli również przedstawiciele Biura Edukacji oraz firmy Ecorys.
Goście uczestniczyli w lekcji z zakresu technologii gastronomicznej, oraz w interaktywnej lekcji języka niemieckiego zawodowego. Zapoznali się również z ofertą szkoły oraz
z pracowniami gastronomicznymi, w których uczniowie zdobywają umiejętności praktyczne.

Wyjście branżowe

24 czerwca 2013 r

Uczniowie klas: IA, ID i IF realizujący projekt „Rejs życia podróż do tajników hotelarstwa i gastronomii” udali się na wycieczkę do Piekarni-Cukierni „Grzybki”.
Po zakładzie oprowadzał nas Pan Tomasz Szymczak, który krok po kroku omówił cały proces produkcji chleba, bułek i wyrobów ciastkarskich. Młodzież miała niepowtarzalna okazję poobserwować pracę maszyn, urządzeń i zwinnych ludzkich rąk, bez których nie udałoby się upiec bochenka chleba. Wysoka temperatura panująca w zakładzie uświadomiła młodzieży jak bardzo jest to ciężka, odpowiedzialna i społecznie potrzebna  praca.
Na zakończenie wycieczki Pan Tomasz zaprosił wszystkich do degustacji pysznych pączków.
Wycieczka do zakładu okazała się bardzo pouczająca i potrzebna. Dziś uczniowie wiedzą już ile wysiłku należy włożyć, by każdego ranka na nasze stoły trafiło, świeże pieczywo.

czerwiec 2013 r.

Uczniowie pierwszych klas uczestniczyli w warsztatach w ramach projektu "Regionalne i Tradycyjne Produkty Wysokiej Jakości w Nowoczesnej Kuchnii Polskiej", organizowanych przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej i Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z produktami chronionymi nazwą pochodzenia, oznaczeniem geograficznym i gwarantowaną tradycyjną specjalnością oraz towarami, które czekają na rejestrację w UE jako produkty regionalne. W części praktycznej młodzież przygotowywała potrawy, wykorzystując poznane surowce.