IV OGÓLNOPOLSKI KONKURS GASTRONOMICZNY
"KUCHNIA POLSKA NA MAZOWSZU 2012"

PEŁNA RELACJA Z FINAŁU IV OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU GASTRONOMICZNEGO
KUCHNIA POLSKA NA MAZOWSZU 2012

26 października 2012 r.

Finał IV Ogólnopolsiego Konkursu Gastronomicznego "Kuchnia Polska na Mazowszu"

I miejsce w konkursie kelnerskim

Zespół Szkół Spożywczo-Gastronomicznych w Warszawie, ul. Komorska 17/23 we współpracy z firmą STALGAST  już po raz czwarty organizował Ogólnopolski Konkurs Gastronomiczny „Kuchnia Polska na Mazowszu”.

Do finału, który odbył się 26 października 2012 r. zakwalifikowało się 12 ekip: 11 z Polski i 1 z Berlina.

Uczestnicy konkursu kelnerskiego mieli za zadanie:
- rozwiązanie testu wiedzy w języku polskim i angielskim,
- przygotowanie nakrycia stołu w stylu klasycznym,
- serwowanie wina: białego musującego oraz czerwonego wraz dekantacją /zadanie somelierskie/.

Zwycięzcą konkursu kelnerskiego został Michał Dudziński, uczeń naszej szkoły, który wykazał się najwyższymi umiejętnościami w zawodzie kelnera.
Uczestnicy konkursu kulinarnego oceniani byli przez dwa składy jury: techniczne i degustacyjne. Przy ocenie części kulinarnej brane były pod uwagę: organizacja stanowiska pracy, wygląd i aranżacja potraw, dobór składników oraz smak (najwyżej punktowany).
Nasi uczniowie: Michał Gniadek oraz Jakub Łukasik znaleźli się  również na podium - zajęli III miejsce w tej części konkursu.

Poza konkursami w dniu 26 października 2012 r. odbyły się również ciekawe szkolenia i pokazy z zakresu gastronomii dla uczniów i nauczycieli.
Uczniowie naszej szkoły pod okiem wybitnych szefów kuchni przygotowali także uroczysty bankiet dla wszystkich gości i uczestników konkursu.

Konkurs był wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy szkołami, firmami gastronomicznymi i pracodawcami. Na szczególne uznanie zasługuje duże zaangażowanie absolwentów szkoły w przygotowanie i organizację konkursu.

Konkurs przebiegał pod honorowym patronatem:
- Wojewody Mazowieckiego-  Pana Jacka Kozłowskiego
- Marszałka Województwa Mazowieckiego – Pana Adama Struzika
- Mazowieckiego Kuratora Oświaty – Pana Karola Semika
- Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe – Pana Tomasza Kucharskiego
- Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego
- Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni
- Akademii Kelnerskiej Grzegorza Górnika
- Krajowego Stowarzyszenia Kelnerów
- Stowarzyszenia Kucharzy Polskich.

Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz administracyjnych, samorządowych, oświatowych, dziekan Wydziału Nauk o Żywności SGGW prof. dr hab. Mirosław Słowiński  oraz liczni sponsorzy.
Wszystkim serdecznie dziękujemy.

1_uczniowie_szkoy_na_komorskiej_w_oczekiwaniu_na_goci_1_640 2_uczniowie_szkoy_na_komorskiej_w_oczekiwaniu_na_goci_2_640 3_wsporganizatorzy_i_jurorzy_640

4_uczestnicy_i_jurorzy_konkursu_kelnerskiego_640 5_laureat_i_miejsca_w_konkursie_kelnerskim__micha_dudziski_ze_szkoy_na_komorskiej_640 7_szkolenia_gastronomiczne_640_01

8_efekty_szkolenia_z_zakresu_carvingu_640 9_desery_przygotowane_przez_uczniw_pod_opiek_mistrza_cukiernictwa_640 10_uroczysty_bankiet_1_640