OGÓLNOPOLSKI KONKURS GASTRONOMICZNY

4 listopada 2011 r.

Już po raz trzeci w dniu 4 listopada 2011 r. nasza szkoła organizowała razem z firmą STALGAST Ogólnopolski Konkurs Gastronomiczny „Kuchnia Polska na Mazowszu”.
To olbrzymie przedsięwzięcie, w którym zaangażowani byli uczniowie, nauczyciele, a także pozostali pracownicy szkoły. Bo przecież jako gospodarze musieliśmy zadbać o wszystko: organizację konkursów: kulinarnego i kelnerskiego, właściwy przebieg szkoleń gastronomicznych, catering dla uczestników konkursu i gości, dyżury. Szkoła na Komorskiej po raz kolejny udowodniła, że przyszli adepci sztuki kulinarnej pod kierunkiem swoich nauczycieli sprawdzają się w realnych warunkach pracy. I to jest olbrzymi sukces.

W konkursie startowało 12 ekip z Polski i jedna z Berlina. Drużyny te zostały wcześniej wyselekcjonowane spośród 38 zgłoszonych. Naszą szkołę w finale konkursu reprezentowali:
 w konkursie kulinarnym:
 - Andrzej Skrobisz
 - Łukasz Borowski

w konkursie kelnerskim:
 - Paulina Walaśkiewicz

Konkurs przebiegał pod patronatem:
 - Wojewody Mazowieckiego
 - Marszałka Województwa Mazowieckiego
 - Mazowieckiego Kuratora Oświaty
 - Dyrektora Biura Edukacji M.St. Warszawy
 - Burmistrza Dzielnicy Praga Południe
 - Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni
 - Akademii Kelnerskiej Grzegorza Górnika
 - Carving Team Poland
 - Krajowego Stowarzyszenia Kelnerów.

Przedstawiciele prawie wszystkich zaproszonych instytucji zaszczycili nas swoją obecnością w dniu konkursu. Obecny był ponadto Pan Dziekan Wydziału Nauk o Żywności – prof. dr hab. Mirosław Słowiński, a także przedstawiciele KOWEZiU.

dsc01289_640  dsc01371_640  dsc01488_640

dsc01351_640  dsc01524_640  dsc01505_640